Развиен уште пред 45 години, Restoria Discreet е третман за побелена коса кој постепено го враќа природниот изглед на бојата на вашата коса

Restoria Discreet

Вратете ја природната боја на косата

Видливи резултати по
7 ДЕНА
Order WAXVAC
Order WAXVAC

ЗА НАС РЕКОА

"Јас користам Restoria Discreet во последните три месеци. Воодушевен сум од самиот производ ... Новата коса сега ја има мојата природна боја."

МЕДИУМИТЕ СЕ ПОЗИТИВНИ

"Едноставен, но моќен ензим. Restoria Discreet е уникатен лек за проблемите со бојата на косата. "

Пари-гаранција

Доколку сте незадоволни можете да го вратите производот со 100% гаранција за повраток на парите.

Солуција и за мажи и за жени

ПОБЕЛЕНАТА КОСА Е ВЕЌЕ МИНАТО

white hair

Тимот научници од Универзитетот во Брадфорд откри дека луѓето чија коса оседува, развиваат голем оксидативен стрес заради акумулација на водород пероксид во фоликулите на влакното, поради што косата сама избелува од внатре кон надвор. Научниците од „School of Life Sciences“ тврдат дека собирањето на водород пероксид може да се излекува со помош на Restoria Discreet.

„Ова е првпат да имаме постапка против побелената коса коишто оди во самата с’рж на проблемот”, вели професорката Карин Шалројтер.

За потребите на студијата истражувачкиот тим анализирал случаи од меѓународната група од 2.411 пациенти со проблеми со бела коса. Пациентите биле третирани со лекот Restoria Discreet. Научници забележале дека пигментот притоа се повратил кај косата и кај трепките.

Интервју со Доктор О-Конел

Restoria Discreet не е боја и работи со сите типови на боја на коса

Restoria Discreet не е боја. Работи со природни протеини. Oваа јасна формула природно ja враќа косата назад во нејзината оргинална боја Restoria Discreet лосионот за коса работи со природната хемија на косата, постепено враќајки ја вашата коса до природната боја во рок од 2-3 недели. Бојата на косата може да се контролира со зачестеноста на нанесување, па можете да одстраните целокупната седост на вашата коса или само дел од побелената коса во зависност од посакуваниот краен резултат.

Кој пигмент е одговорен за бојата на косата?

white hair

Секое влакно на косата, а повеќето луѓе имаат околу 100 000 влакна, е насадено во скалпот во корен. Веднаш под кожата коренот е опколен со цевче наречено фоликула. Фоликулите содржат пигментни клетки, кои произведуваат меланин, пигмент кој ја дава и бронзената боја при сончање, а се јавува во две форми: еумеланин и феомеланин. Количината на меланин која ја произведува фоликулата определува дали бојата на вашата коса ќе биде кафена (повеќе еумеланин), руса, црвена (повеќе феомеланин) или некоја нијанса помеѓу нив.

Restoria Discreet e наменет за превенција на појавата на седа коса или враќање на природната боја на коса, содржи Б витамини, воглавно ПАБА (парааминобензоева киселина) и фолна киселина и минерали како цинкот. Restoria Discreet исто така содржаи екстракти од неколку вида на лековити растенија користени во традиционалната Кинеска медицина.

Celebrities with gray hair

Славни личности со побелена коса

Зошто тие изгледаат во нивната природна боја на косата? Дали знаете дека многу познати личности го користат Restoria Discreet? Добите и Вие видни резултати по само 7 дена користење!


Што кажуваат медиумите


testimonials

Повеќе од 45 години Restoria Discreet им помага на потрошувачите во целиот свет да го задржат својот младешки изглед

Restoria Discreet содржи природен протеин да се создаде меланин-како пигмент

Стоп за белата коса

Restoria постепено ја враќа природната боја на косата

Со секој секојдневната примена, вашата коса ќе стане потемна. Restoria Discreet - решение за мажи и жени

Restoria е една од најпознатите и високо квалитетни брендови во категоријата на анти-седа коса.

Restoria го враќа младешкиот изглед на Вашата коса

Restoria Discreet е уникатен лек за проблемите со бојата на косата.

Нарачај сега

Бојата на косата може да се контролира со зачестеноста на нанесување, па можете да одстраните целокупната седост на вашата коса или само дел од побелената коса во зависност од посакуваниот краен резултат.

  • » Уникатен лек за проблемите со бојата на косата.
  • » Едноставен за употреба
  • » Го враќа младешкиот изглед на Вашата коса
  • »Содржи природен протеин
  • » Видни резултати по само 7 дена користење

Restoria Discreet лосионот за коса работи со природната хемија на косата. Бојата на косата може да се контролира со зачестеноста на нанесување, па можете да одстраните целокупната седост на вашата коса или само дел од побелената коса во зависност од посакуваниот краен резултат.

Пробајте го лосионот Restoria Discreet, ние како и илјадниците задоволни корисници ширум светот Ви ја гарантираме неговата ефикасност.

Како се користи:

Restoria Discreet е многу едноставен за употреба! Не се потребни мешања, ракавици или дополнителна опрема за да се нанесе лосионот. Погоден е за сите возрасти и за сите бои на коса.

#container-form

Интересни факти

Она што го прави овој производ уникатен е тоа што е 100% природен - внимателно комбинирана мешавина од ретки билки, јаки витамини и здрави минерали.

Кој го користи

Restoria Discreet лосионот за коса се користи од илјадници луѓе ширум светот кои страдаат од проблеми со бела коса

Промоција!!! 35% ПОПУСТ

Важи до:

1360834
од 3000 денари за само 1,890 Ден
Нарачај

Марија Ристовска - Кочани

Ова е прв пат да имам первенција против седата коса која стигнала до сржта на самиот проблем. Овој производ е ефикасен и кај витилигото. Одличен производ

Марина Атанасова - Скопје

Restoria Discreet е фантасичен, одличен производ. Презадоволна сум со резултатите. Го препорачувам на сите луге со проблеми со бела коса.

Абдул Валер – Скопје

Сакав да се заблагодарам за донесувањето на ваков добар производ. Го користам веќе 2 месеци, не ми остана ниту едно бело влакно. Неверојатно, но вистинито.

Викторија Тошич - Куманово

Јас сум многу задоволна от Restoria Discreet. Таа боја на коса, каква сакаш да имаш, ја имам јас по само месец дена користење.

Петар Васевски - Скопје

Јас сум 65 годишен човек и поголемиот дел од мојата коса беше со бели влакна. Почнав да го користам Restoria и по само неколку дена користење, почнав да согледувам резултати. По 2 месеци, целосно се изгубија белите влакна, Неверојатен производ.

Андреј Малишев - Скопје

От секогаш сум имал проблеми со појавата на бели влакна. Какви ни ту се производи не сум пробал. Пиев секакви витамини и апчиња но резултатите беа разочарувачки. По купување на Restoria Discreet, просто неможев да верувам на резултатите. Моите бели влакна се изгубија. Фантастичен производ!

Пополнете го формуларот за нарачка подолу и нарачајте го Restoria Discreet!


Нарачувам денес и затоа плаќам акцијска цена од 1890 ден вообичаената цена е 3000 ден по пакување. Покрај тоа, како дел од денешната акција, производот ќе ми биде испорачан бесплатно (што значи дека ке уштедам уште 200ден).

Разбирам дека со ова купување ништо не ризикувам затоа што 30 дена од купувањето на производот можам да го вратам производот и парите ќе ми бидат вратени.

Овој производ се продава исклучиво преку интернет. Успешно ги има поминато сите испитувања и докажа висок квалитет. Не препорачуваме употреба на други производи поради нивниот низок квалитет и непотврдени резултати

Внесете ги своите детали испод:За нас

Австралиската компанија, Ward Laboratories со скромни почетоци како фамилиарен бизнис уште во 1950-те се занимавала со производство и дистрибуција на Restoria лосиони за коса. Во 2007 година Restoria беше купена од страна на Combe International.Денес продуктите на Restoria за отстранување на седа коса се достапни ширум светот во 65 држави ширум светот (вклучувајки ја и Македонија), што ја прави Restoria една од нај успешните високо почитувани компании во овој сегмент.Продуктите на Restoria се продадени на милиони верни и задоволни корисници ширум светот.Не размислувате, Купете го веднаш